Фаро, живописен град лоциран во јужна Португалија, е волшебен спој на историја, култура и природна убавина. Неговите шармантни улици минуваат низ историскиот стар град, нудејќи поглед во богатото наследство на градот. Градот е познат по своите неверојатни архитектонски знаменитости, вклучувајќи ја катедралата Фаро, исклучителен пример за средновековна изработка и Арко да Вила, грандиозна влезна арка која ги пречекува посетителите во срцето на градот.

Фаро е сместен на брегот на Риа Формоза, огромна лагуна која е рај за дивиот свет и рај за набљудувачите на птици. Околното крајбрежје може да се пофали со прекрасни песочни плажи, како што е Праја де Фаро, каде што посетителите можат да се релаксираат и да уживаат во топлото медитеранско сонце.

Живата атмосфера на градот се карактеризира со неговите раздвижени пазари, каде што можете да вкусите свежи локални производи и да се потопите во вкусовите на португалската кујна. Фаро е исто така дом на различни музеи и културни институции, кои нудат увид во историјата, уметноста и поморското наследство на регионот.

Како што денот се претвора во ноќ, Фаро оживува со динамичен ноќен живот, нудејќи широк спектар на барови, ресторани и опции за забава за оние кои бараат вкус на локалниот ноќен живот.

Генерално, Фаро е град кој без напор ги комбинира традицијата и модерноста, што го прави волшебна дестинација за патниците кои сакаат да го истражат регионот Алгарве и да се потопат во суштината на Португалија.

Tags: (portugalija, portugalija leto 2024, portugalija aranzmani, faro portugal, faro)

portugalija

Авиобилети

Тимот на Travelko.mk специјално за вас ви нуди авиобилети по предходно направена детална анализа за да добиете најповолни цени за вашите патувања. Авиобилетите се реализираат преку Skyscanner.com (метапребарувач кој ви овозможува да ги споредите сите достапни опции за летови според филтрите што сте ги поставиле и потоа резервирате на веб-страниците на авиокомпаниите како Wizzair, Ryanair и многу други). Исто така метапребарувачот влече податоци од хотели и рент-а-кар компании ширум светот за брзо и прецизно да ги најде најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот. На графиконот подоле може да си резервирате авиобилети за било кој период од годината.

Ноември:

Специјално за вас најдовме најповолни цени за повратни авионски билети за Фаро со поаѓање од Скопје/Македонија кои почнуваат од 8.034 денари по лице. Датумите се од 27.11.2023-02.12.2023 година што е идеално за Фаро бидејќи не е преполно со луѓе, и е одлично за активности на отворено и уживање во прекрасните пејсажи.

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 27.11.2023 до 02.12.2023 - 8034 денари по лице

*Напомена: Како се приближува датумот за патување така авиобилетите може да бидат распродадени или да бидат со повисока цена. Затоа наша препорака е да направите резервација што е можно побрзо. Ако имате потешкотии при резервации и ви е потребна наша помош слободно контактирајте не на info@travelko.mk или пополнете ја контакт формата и ви гарантираме дека ќе ја најдеме најдобрата понуда и цена за сместување на пазарот.

Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 🙂

Сместување:

Сместувањата се реализираат исто така преку Skyscanner.com и преку водечкиот светски оператор Hotellook.com (сервис кој помага да најдете и споредите цени на хотели и апартмани ширум светот нудејќи информации за повеќе од 250 000 хотели во 205 земји и работејќи со податоци од повеќе од 10 системи за онлајн резервации, како што се Booking.com, Agoda.com, Hotels.com, Expedia и други). На графиконот подоле може да си резервирате сместување за било кој период од годината.

Ноември:

Согласно датумите на авиобилетите специјално за вас најдовме најповолна варијанта за сместување по однос цена/квалитет.

Кликнете на овој линк за да резервирате хотел од 1801 денар по ден по лице за 27.11.2023-02.12.2023

Клинкете на овој линк за да резервирате останато сместување за 27.11.2023-02.12.2023

*Напомена: Како се приближува датумот за патување така сместувањата може да бидат распродадени или да бидат со различна цена. Затоа наша препорака е да направите резервација што е можно побрзо. Ако имате потешкотии при резервации и ви е потребна наша помош слободно контактирајте не на info@travelko.mk или пополнете ја контакт формата и ви гарантираме дека ќе ја најдеме најдобрата понуда и цена за сместување на пазарот.

Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 🙂

Апартмани (Apartmani Faro Portugal)

Доколку ви е потребен поголем избор слободно може да резервирате наш предлог апартмани на графиконот под овој текст.

Хотели (Hoteli Faro, Portugalija)

Доколку ви е потребен поголем избор слободно може да резервирате наш предлог хотели на графиконот под овој текст.

Мапа за пронаоѓање на сместувања

Доколку ви е потребен поголем избор слободно може да пронајдете голем број на сместувања на мапата под овој текст.

Дополнителни услуги: (Portugalija leto 2024, Portugalija aranzmani)

Доколку ви се потребни дополнителни услуги при вашето патување погледајте ги нашите понуди на линковите подоле:

ТРАНСФЕР ОД АЕРОДРОМ ДО ВАШЕТО СМЕСТУВАЊЕ И ОБРАТНО

РЕНТ-А-КАР ЗА ПЕРИОДОТ НА ВАШЕТО ПАТУВАЊЕ

КОМПЕНЗАЦИЈА ПРИ ОДЛОЖЕН ИЛИ ОТКАЖАН ЛЕТ

Ако сакате редовно да добивате информации за нашите најдобри можности и понуди за патување на вашата електронска адреса, претплатете се на нашиот бесплатен билтен!


Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 🙂

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *