Севиља, главниот град на шпанскиот регион Андалузија, е град кој е олицетворение на суштината на шпанската култура и историја. Со својот волшебен спој на мавританска, готска, ренесансна и барокна архитектура, градот е жив музеј кој ве пренесува низ времето.

Сместена покрај реката Гвадалкивир, Севиља нуди медитеранска клима, облеана со изобилство сонце, што ја прави дестинација за целата година. Улиците се обложени со портокалови дрвја, и нивните цветови го исполнуваат воздухот со слатка, цитрусна арома.

Срцето на градот се карактеризира со историски знаменитости како што се Алказар од Севиља, неверојатна кралска палата со сложени плочки и бујни градини и иконската кула Жиралда, доказ за исламската архитектура претворена во камбанарија.

Кулинарската сцена во Севиља е задоволство за љубителите на храната, прикажувајќи ги традиционалните шпански јадења како предјадења, паела и јамон иберико. Градот оживува ноќе, каде локалното население и посетителите се потопуваат во живописната енергија на фламенго шоуто и живите барови.

Шармот на Севиља лежи во нејзините тесни, кривулести улички, раздвижените пазари и скриените плоштади кои се идеални за истражување. Тоа е место каде историјата шепоти низ секоја калдрма, а духот на Андалузија ве поттикнува да ја искусите нејзината богата култура и традиција.

Tags: (spanija, spanija leto 2024, sevilja, leto spanija, odmor spanija 2024)

 sevilja
spanija

Авиобилети

Тимот на Travelko.mk ви нуди авиобилети по предходно направена детална анализа за да добиете најповолни цени за вашите патувања. Авиобилетите се реализираат преку Skyscanner.com (метапребарувач кој ви овозможува да ги споредите сите достапни опции за летови според филтрите што сте ги поставиле и потоа резервирате на веб-страниците на авиокомпаниите како Wizzair, Ryanair и многу други).

Специјално за вас најдовме најповолни цени за повратни авионски билети за Севиља со поаѓање од Белград/Србија

Јули 2024 година

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 04.07.2024 до 09.07.2024 - 9.921 денари по лице

Август 2024 година

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 06.08.2024 до 13.08.2024 - 12.510 денари по лице

Септември 2024 година

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 19.09.2024 до 26.09.2024 - 11.709 денари по лице

Доколку не ви одговараат нашите препорачани датуми на графиконот подоле може да си резервирате авиобилети за било кој период од годината.

*Напомена: Како се приближува датумот за патување така авиобилетите може да бидат распродадени или да бидат со повисока цена. Затоа наша препорака е да направите резервација што е можно побрзо. Ако имате потешкотии при резервации и ви е потребна наша помош слободно контактирајте не на info@travelko.mk или пополнете ја контакт формата и ви гарантираме дека ќе ја најдеме најдобрата понуда и цена за сместување на пазарот.

Сместување:

Сместувањата се реализираат преку водечкиот светски оператор Skyscanner.com  (сервис кој помага да најдете и споредите цени на хотели и апартмани ширум светот нудејќи информации за повеќе од 250 000 хотели во 205 земји и работејќи со податоци од повеќе од 10 системи за онлајн резервации, како што се Booking.com, Agoda.com, Hotels.com, Expedia, Trip.com и многу други). Метапребарувачот брзо и прецизно ги бара најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот.

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Поголем избор на сместувања

Доколку ви е потребен поголем избор може да резервирате сместување за било кој период од годината во графиконот под овој текст.

*Напомена: Како се приближува датумот за патување така сместувањата може да бидат распродадени или цената да варира. Затоа наша препорака е да направите резервација што е можно побрзо. Ако имате потешкотии при резервации и ви е потребна наша помош слободно контактирајте не на info@travelko.mk или пополнете ја контакт формата и ви гарантираме дека ќе ја најдеме најдобрата понуда и цена за сместување на пазарот.

Дополнителни услуги:

Доколку ви се потребни дополнителни услуги при вашето патување погледајте ги нашите понуди на линковите подоле:

ТРАНСФЕР ОД АЕРОДРОМ ДО ВАШЕТО СМЕСТУВАЊЕ И ОБРАТНО

РЕНТ-А-КАР ЗА ПЕРИОДОТ НА ВАШЕТО ПАТУВАЊЕ

КОМПЕНЗАЦИЈА ПРИ ОДЛОЖЕН ИЛИ ОТКАЖАН ЛЕТ

Ако сакате редовно да добивате информации за нашите најдобри можности и понуди за патување на вашата електронска адреса, претплатете се на нашиот бесплатен билтен!


Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 🙂

Tags: (spanija, spanija leto 2024, sevilja, leto spanija, odmor spanija 2024, sevilja spanija)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *