Мадеира, португалски архипелаг во Атлантскиот Океан, е волшебна дестинација која се карактеризира со својата природна убавина и разновидните пејзажи. Бујните зелени планини стрмно се издигнуваат од крајбрежјето, создавајќи драматична и живописна глетка.

Климата во Мадеира е блага и суптропска, што придонесува за процутот на флората што го покрива пејзажот. Оваа волшебна средина ѝ го донесе на Мадеира прекарот „Бисерот на Атлантикот“. Главниот град Фуншал е раздвижен центар со шармантен спој на историска архитектура и модерни удобности.

Мадеира е позната по своите мрежи на канали за наводнување што се движат низ островот, обезбедувајќи снабдување со вода и живописни патеки за пешачење. Овие патеки им нудат на посетителите можност да ја истражат внатрешноста на островот, откривајќи скриени водопади, впечатливи гледни точки и затскриени долини.

Културата на островот е под влијание на неговите португалски корени, со богато наследство што се рефлектира во локалната кујна, традиционалните фестивали и топлото гостопримство. Мадеира е позната и по своето слатко вино, произведено од грозје одгледувано на стрмните падини.

Покрај природните чуда, Мадеира нуди различни активности на отворено, од планинарење и планински велосипедизам до спортови на вода долж своето нерамно крајбрежје. Мирниот амбиент на островот, во комбинација со неговите прекрасни пејзажи, ја прави Мадеира единствена и незаборавна дестинација за оние кои бараат релаксација и авантура.

portugalija

Авиобилети:

Тимот на Travelko.mk ви нуди авиобилети по предходно направена детална анализа за да добиете најповолни цени за вашите патувања. Авиобилетите се реализираат преку Skyscanner.com (метапребарувач кој ви овозможува да ги споредите сите достапни опции за летови според филтрите што сте ги поставиле и потоа резервирате на веб-страниците на авиокомпаниите како Wizzair, Ryanair и многу други).

Специјално за вас најдовме најповолни цени за повратни авионски билети за Мадеира со поаѓање од Белград/Србија

Јули 2024 година

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 03.07.2024 до 10.07.2024 - 33.328 денари по лице

Август 2024 година

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 20.08.2024 до 27.08.2024 - 24.838 денари по лице

Септември 2024 година

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 21.09.2024 до 28.09.2024 - 25.031 денар по лице

Доколку не ви одговараат нашите препорачани датуми на графиконот подоле може да си резервирате авиобилети за било кој период од годината.

*Напомена: Како се приближува датумот за патување така авиобилетите може да бидат распродадени или да бидат со повисока цена. Затоа наша препорака е да направите резервација што е можно побрзо. Ако имате потешкотии при резервации и ви е потребна наша помош слободно контактирајте не на info@travelko.mk или пополнете ја контакт формата и ви гарантираме дека ќе ја најдеме најдобрата понуда и цена за сместување на пазарот.

Сместување:

Сместувањата се реализираат преку водечкиот светски оператор Skyscanner.com  (сервис кој помага да најдете и споредите цени на хотели и апартмани ширум светот нудејќи информации за повеќе од 250 000 хотели во 205 земји и работејќи со податоци од повеќе од 10 системи за онлајн резервации, како што се Booking.com, Agoda.com, Hotels.com, Expedia, Trip.com и многу други). Метапребарувачот брзо и прецизно ги бара најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот.

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Поголем избор на сместувања

Доколку ви е потребен поголем избор може да резервирате сместување за било кој период од годината во графиконот под овој текст.

*Напомена: Како се приближува датумот за патување така сместувањата може да бидат распродадени или цената да варира. Затоа наша препорака е да направите резервација што е можно побрзо. Ако имате потешкотии при резервации и ви е потребна наша помош слободно контактирајте не на info@travelko.mk или пополнете ја контакт формата и ви гарантираме дека ќе ја најдеме најдобрата понуда и цена за сместување на пазарот.

Дополнителни услуги:

Доколку ви се потребни дополнителни услуги при вашето патување погледајте ги нашите понуди на линковите подоле:

ТРАНСФЕР ОД АЕРОДРОМ ДО ВАШЕТО СМЕСТУВАЊЕ И ОБРАТНО

РЕНТ-А-КАР ЗА ПЕРИОДОТ НА ВАШЕТО ПАТУВАЊЕ

КОМПЕНЗАЦИЈА ПРИ ОДЛОЖЕН ИЛИ ОТКАЖАН ЛЕТ

Ако сакате редовно да добивате информации за нашите најдобри можности и понуди за патување на вашата електронска адреса, претплатете се на нашиот бесплатен билтен!


Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 🙂

Tags: (portugalija, portugalija aranzmani, hoteli madeira, apartmani madeira, smestuvanje madeira)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *