Фридрихсхафен е шармантен град кој се наоѓа на северниот брег на езерото Констанца во јужна Германија. Сместен е во покраината Баден-Виртемберг и нуди живописен поглед на езерото и швајцарските Алпи. Градот е познат по своите историски корени, со наследство поврзано со воздушните бродови Цепелин, бидејќи пронаоѓачот гроф Фердинанд фон Цепелин имал фабрика за производство на воздушни бродови тука.

Архитектурата во Фридрихсхафен ги комбинира традиционалните германски стилови со модерни елементи, создавајќи прекрасен спој на старото и новото. Шеталиштето покрај езерото е популарно место за локалното население и за посетителите, обезбедувајќи релаксирачки амбиент за прошетки и уживање во живописната убавина.

Градот не е само културен и историски центар, туку и просперитетен економски центар, кој е домаќин на различни индустрии и бизниси. Музејот Цепелин е забележителна атракција, прикажувајќи ја историјата на патувањето со воздушни бродови и технолошкиот напредок поврзан со него.

Локацијата на Фридрихсхафен на езерото Констанца го прави порта за истражување, со ферибот преку врски до соседните градови и земји. Градот служи и како место за саеми и настани, привлекувајќи луѓе од различни делови на светот.

Генерално, Фридрихсхафен е волшебна дестинација која беспрекорно ја комбинира својата богата историја, неверојатната природна околина и современата виталност.

Tags: (germanija, skopje friedrichshafen, evtini avionski karti za germanija, najubavi gradovi vo germanija, patuvanje vo germanija)

friedrichshafen, germanija

Авиобилети:

Тимот на Travelko.mk специјално за вас ви нуди авиобилети по предходно направена детална анализа за да добиете најповолни цени за вашите патувања. Авиобилетите се реализираат преку Skyscanner.com (метапребарувач кој ви овозможува да ги споредите сите достапни опции за летови според филтрите што сте ги поставиле и потоа резервирате на веб-страниците на авиокомпаниите како Wizzair, Ryanair и многу други). Исто така метапребарувачот влече податоци од хотели и рент-а-кар компании ширум светот за брзо и прецизно да ги најде најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот.На графиконот подоле може да си резервирате авиобилети за било кој период од годината.

Мај и Јуни 2024 година:

Специјално за вас најдовме најповолни цени за повратни авионски билети за Фридрихсхафен со поаѓање од Скопје/Македонија кои почнуваат од 3.386 денари по лице. Датумите се од 14.05.2024-21.05.2024 година и од 15.06.2024 - 18.06.2024 година што е идеално за Фридрихсхафен бидејќи не е преполно со луѓе, и е одлично за активности на отворено и уживање во прекрасните пејсажи.

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 14.05.2024 до 21.05.2024 - 4.371 денар по лице

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 15.06.2024 до 18.06.2024 - 3.386 денари по лице

*Напомена: Како се приближува датумот за патување така авиобилетите може да бидат распродадени или да бидат со повисока цена. Затоа наша препорака е да направите резервација што е можно побрзо. Ако имате потешкотии при резервации и ви е потребна наша помош слободно контактирајте не на info@travelko.mk или пополнете ја контакт формата и ви гарантираме дека ќе ја најдеме најдобрата понуда и цена за сместување на пазарот.

Сместување:

Сместувањата се реализираат преку водечкиот светски оператор Skyscanner.com  (сервис кој помага да најдете и споредите цени на хотели и апартмани ширум светот нудејќи информации за повеќе од 250 000 хотели во 205 земји и работејќи со податоци од повеќе од 10 системи за онлајн резервации, како што се Booking.com, Agoda.com, Hotels.com, Expedia, Trip.com и многу други). Метапребарувачот брзо и прецизно ги бара најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот. На графиконот подоле може да си резервирате сместување за било кој период од годината.

Мај и Јуни 2024 година:

Согласно датумите на авиобилетите специјално за вас најдовме најповолна варијанта за сместување по однос цена/квалитет.

Кликнете на овој линк за да резервирате хотел 4* од 3.385 денари по ден по лице за 14.05.2024-21.05.2024

Кликнете на овој линк за да резервирате останато сместување за 14.05.2024-21.05.2024

Кликнете на овој линк за да резервирате хотел 4* од 4.210 денари по ден по лице за 15.06.2024-18.06.2024

Кликнете на овој линк за да резервирате останато сместување за 15.06.2024-18.06.2024

*Напомена: Како се приближува датумот за патување така сместувањата може да бидат распродадени или да бидат со различна цена. Затоа наша препорака е да направите резервација што е можно побрзо. Ако имате потешкотии при резервации и ви е потребна наша помош слободно контактирајте не на info@travelko.mk или пополнете ја контакт формата и ви гарантираме дека ќе ја најдеме најдобрата понуда и цена за сместување на пазарот.

Мапа за пронаоѓање на сместувања (Patuvanje vo Germanija)

Доколку ви е потребен поголем избор слободно може да пронајдете голем број на сместувања на мапата под овој текст.

Дополнителни услуги: (Najubavi gradovi vo Germanija, Evtini avionski karti za Germanija, Skopje Friedrichshafen flight)

Доколку ви се потребни дополнителни услуги при вашето патување погледајте ги нашите понуди на линковите подоле:

ТРАНСФЕР ОД АЕРОДРОМ ДО ВАШЕТО СМЕСТУВАЊЕ И ОБРАТНО

РЕНТ-А-КАР ЗА ПЕРИОДОТ НА ВАШЕТО ПАТУВАЊЕ

КОМПЕНЗАЦИЈА ПРИ ОДЛОЖЕН ИЛИ ОТКАЖАН ЛЕТ

Ако сакате редовно да добивате информации за нашите најдобри можности и понуди за патување на вашата електронска адреса, претплатете се на нашиот бесплатен билтен!


Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 🙂

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *