Малага е жив крајбрежен град сместен во јужниот регион на Шпанија, поточно во Андалузија. Позната по својата богата историја и разновидна култура, Малага нуди спој на антички и модерни елементи. Градот може да се пофали со медитеранска клима со топли лета и благи зими, што го прави популарна дестинација за туристите кои бараат сончево време.

Панорамата на градот е украсена со мешавина на архитектонски стилови, како одраз на неговата историска еволуција. Античките остатоци, како што се тврдината Алказаба и Римскиот театар, стојат како сведоштва за неговото минато. Живиот стар град, со своите тесни улички и шармантни плоштади, зрачи со жива атмосфера со кафулиња, бутици и улични изведувачи.

Малага се слави и поради своето уметничко наследство, бидејќи е родното место на Пабло Пикасо. Неколку уметнички галерии и музеи, вклучувајќи го и музејот на Пикасо, ги прикажуваат неговите дела и други значајни уметници. Градот е домаќин на бројни културни настани, фестивали и изложби во текот на годината, додавајќи ја неговата динамична културна сцена.

Крајбрежната локација на Малага овозможува пристап до прекрасните плажи и живописниот брег. Жителите и посетителите уживаат во лежерните прошетки по шеталиштето, уживајќи во живописниот поглед на морето и уживајќи во свежата морска храна во бројните морски ресторани. Дополнително, блиските планини нудат можности за пешачење за љубителите на природата.

Кулинарските задоволства се составен дел од искуството во Малага, при што градот нуди разновидна палета на традиционални андалузиски јадења. Локалните пазари, како пазарот Атаразанас, се совршени места за уживање во автентичната кујна и пробување на регионални вкусови.

Накратко, Малага е волшебен град кој ја опфаќа суштината на шпанската историја, култура, уметност и гастрономија, сето тоа поставено на неверојатна крајбрежна позадина.

malaga skopje
spanija
smestuvanje malaga
malaga hoteli

Авиобилети

Тимот на Travelko.mk ви нуди авиобилети по предходно направена детална анализа за да добиете најповолни цени за вашите патувања. Авиобилетите се реализираат преку Skyscanner.com (метапребарувач кој ви овозможува да ги споредите сите достапни опции за летови според филтрите што сте ги поставиле и потоа резервирате на веб-страниците на авиокомпаниите како Wizzair, Ryanair и многу други).

Специјално за вас најдовме најповолни цени за повратни авионски билети за Малага со поаѓање од Скопје/Македонија

Јули 2024 година

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 06.07.2024 до 16.07.2024 - 18.122 денари по лице

Август 2024 година

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 15.08.2024 до 22.08.2024 - 25.132 денари по лице

Септември 2024 година

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 18.09.2024 до 25.09.2024 - 14.426 денари по лице

Доколку не ви одговараат нашите препорачани датуми на графиконот подоле може да си резервирате авиобилети за било кој период од годината.

*Напомена: Како се приближува датумот за патување така авиобилетите може да бидат распродадени или да бидат со повисока цена. Затоа наша препорака е да направите резервација што е можно побрзо. Ако имате потешкотии при резервации и ви е потребна наша помош слободно контактирајте не на info@travelko.mk или пополнете ја контакт формата и ви гарантираме дека ќе ја најдеме најдобрата понуда и цена за сместување на пазарот.

Сместување:

Сместувањата се реализираат преку водечкиот светски оператор Skyscanner.com  (сервис кој помага да најдете и споредите цени на хотели и апартмани ширум светот нудејќи информации за повеќе од 250 000 хотели во 205 земји и работејќи со податоци од повеќе од 10 системи за онлајн резервации, како што се Booking.com, Agoda.com, Hotels.com, Expedia, Trip.com и многу други). Метапребарувачот брзо и прецизно ги бара најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот.

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Поголем избор на сместувања

Доколку ви е потребен поголем избор може да резервирате сместување за било кој период од годината во графиконот под овој текст.

*Напомена: Како се приближува датумот за патување така сместувањата може да бидат распродадени или цената да варира. Затоа наша препорака е да направите резервација што е можно побрзо. Ако имате потешкотии при резервации и ви е потребна наша помош слободно контактирајте не на info@travelko.mk или пополнете ја контакт формата и ви гарантираме дека ќе ја најдеме најдобрата понуда и цена за сместување на пазарот.

Дополнителни услуги

Доколку ви се потребни дополнителни услуги при вашето патување погледајте ги нашите понуди на линковите подоле:

ТРАНСФЕР ОД АЕРОДРОМ ДО ВАШЕТО СМЕСТУВАЊЕ И ОБРАТНО

РЕНТ-А-КАР ЗА ПЕРИОДОТ НА ВАШЕТО ПАТУВАЊЕ

КОМПЕНЗАЦИЈА ПРИ ОДЛОЖЕН ИЛИ ОТКАЖАН ЛЕТ

Ако сакате редовно да добивате информации за нашите најдобри можности и понуди за патување на вашата електронска адреса, претплатете се на нашиот бесплатен билтен!


Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 🙂

Tags: (spanija, leto 2024 spanija, skopje malaga flights, malaga skopje, skopje malaga, spanija)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *