Пампорово е шармантно планинско одморалиште сместено во срцето на планините Родопи. Опкружен со густи борови шуми и живописни пејзажи, зрачи со спокојна и спокојна атмосфера. Градот се одликува со традиционална архитектура, со убави вили и дрвени структури кои го опкружуваат пејзажот.

Низ Пампорово, ќе најдете убави кафулиња и ресторани каде посетителите можат да уживаат во локалната кујна и топли пијалоци. Воздухот е чист и свеж, создавајќи пријатно искуство за оние кои бараат одмор од урбаниот живот.

Регионот може да се пофали со уникатна клима, која се карактеризира со благи зими и значителна количина на сончеви денови во текот на скијачката сезона. Ова го прави Пампорово идеална дестинација за оние кои бараат поумерено и попријатно зимско искуство во споредба со другите европски скијачки центри. Скијачката сезона обично се протега од средината на декември до средината на април, нудејќи многу можности за скијање, сноуборд и други зимски активности.

Зимата го трансформира Пампорово во снежна земја на чудата, привлекувајќи ентузијасти за скијање и сноуборд од сите страни. Падините, украсени со прашкаст снег, нудат возбудливо игралиште за љубителите на зимските спортови. Дури и во постудените месеци, градот го одржува својот привлечен амбиент, со сјајот на светлата што се рефлектира од површините покриени со снег.

Во потоплите сезони, Пампорово го открива своето зеленило, со пешачки патеки кои се вртат низ околните планини. Вљубениците во природата можат да ја истражуваат разновидната флора и фауна што овој регион го нарекува дом. Ливадите оживуваат со живописни диви цвеќиња, додавајќи излив на боја на пејзажот.

Одморалиштето е лесно достапно што го прави Пампорово атрактивна дестинација и за домашни и за меѓународни патници кои бараат незаборавно планинско бегство. Пампорово, со својот алпски шарм и природна убавина, обезбедува одмор за оние кои бараат и авантура и релаксација во амбиент што беспрекорно се интегрира со околните планини.

pamporovo hotel

Сместување:

Сместувањата се реализираат преку водечкиот светски оператор Skyscanner.com  (сервис кој помага да најдете и споредите цени на хотели и апартмани ширум светот нудејќи информации за повеќе од 250 000 хотели во 205 земји и работејќи со податоци од повеќе од 10 системи за онлајн резервации, како што се Booking.com, Agoda.com, Hotels.com, Expedia, Trip.com и многу други). Метапребарувачот брзо и прецизно ги бара најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот.

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Поголем избор на сместувања

Доколку ви е потребен поголем избор може да резервирате сместување за било кој период од годината во графиконот под овој текст.

Празници, неработни денови и продолжени викенди

Нашиот тим ги лоцира и објави предстојните празници, неработни денови и продолжени викенди со цел да уживате во совршениот спој на удобност и луксуз со нашиот избор на извонредни сместувања.

21-23 јуни 2024

02-04 август 2024

07-09 септември 2024

11-13 октомври 2024

Временска прогноза

Pamporovo
Current weather
Humidity-
Wind direction-
Pressure-
Cloudiness-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-

Дополнителни информации

Ако сакате редовно да добивате информации за нашите најдобри можности и понуди за патување на вашата електронска адреса, претплатете се на нашиот бесплатен билтен!


Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 😄

Tags (pamporovo hotel, pamporovo, apartmani pamporovo, pamporovo apartmani, hotel pamporovo, pamporovo bulgaria, hotel pamporovo bulgaria )

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *