Неа Врасна е мало крајбрежно место сместено во северна Грција покрај азурните брегови на Термаичкиот залив. Местото може да се пофали со волшебна комбинација на природна убавина и традиционално грчко гостопримство. Златните песочни плажи се протегаат на километри, нудејќи живописна позадина од кристално чисто Егејско Море.

Посетителите се пречекани со смирувачки звук на бранови создавајќи спокојна и релаксирачка атмосфера. Маслиновите градини и лозја ја опкружуваат Неа Врасна, како одраз на земјоделското богатство на регионот. Мирисот на медитеранските билки и благиот морски ветар создаваат позитивно искуство за сите сетила додека се истражува локалната околина.

Плоштадот служи како центар, каде што локалното население и туристите се собираат за да уживаат во традиционалната грчка кујна во многубројните таверни и кафулиња.

Неа Врасна не е само дестинација за плажа туку има и историско значење. Областа е преполна со археолошки локалитети, вклучително и антички урнатини и византиски цркви, кои обезбедуваат увид во богатото културно наследство на регионот. Блиските планини нудат можности за пешачење и панорамски поглед на крајбрежната панорама. Вљубениците во природата ќе видат дека областа преполна со разновидна флора и фауна, создавајќи рај за набљудување птици и други активности на отворено.

Местото оживува во текот на летните месеци, кога туристите се собираат за да уживаат во сонцето и морето. Сепак, дури и во потивките сезони, Неа Врасна го задржува својот автентичен шарм, дозволувајќи им на посетителите да ја искусат вистинската суштина на грчкиот селски живот.

Локалните жители додаваат вистински допир на целокупното искуство, правејќи секој посетител да се чувствува како дел од заедницата. Без разлика дали барате релаксација на плажа, истражување на историски места или вкус на автентична грчка кујна, Неа Врасна нуди прекрасно бегство за оние кои бараат идилично приморско одморалиште.

nea vrasna

Сместување

Сместувањата се реализираат преку водечкиот светски оператор Skyscanner.com  (сервис кој помага да најдете и споредите цени на хотели и апартмани ширум светот нудејќи информации за повеќе од 250 000 хотели во 205 земји и работејќи со податоци од повеќе од 10 системи за онлајн резервации, како што се Booking.com, Agoda.com, Hotels.com, Expedia, Trip.com и многу други). Метапребарувачот брзо и прецизно ги бара најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот.

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Поголем избор на сместувања

Доколку ви е потребен поголем избор може да резервирате сместување за било кој период од годината во графиконот под овој текст.

Празници, неработни денови и викенди

Нашиот тим ги лоцира и објави предстојните празници, неработни денови и продолжени викенди со цел да уживате во совршениот спој на удобност и луксуз со нашиот избор на извонредни сместувања.

21-23 јуни 2024

02-04 август 2024

07-09 септември 2024

11-13 октомври 2024

Временска прогноза

Vrasná
Current weather
Humidity-
Wind direction-
Pressure-
Cloudiness-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-

Дополнителни информации

Ако сакате редовно да добивате информации за нашите најдобри можности и понуди за патување на вашата електронска адреса, претплатете се на нашиот бесплатен билтен!


Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 😄

Tags: (nea vrasna, nea vrasna iskustva, nea vrasna apartmani, nea vrasna grcija, nea vrasna leto 2024)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *