Сарти е шармантно крајбрежно место лоцирано на полуостровот Ситонија на Халкидики, Грција. Сместен покрај североисточниот брег на Егејското Море, ова место е познато по својата неверојатна природна убавина, недопрените плажи и лежерната атмосфера. Привлекува посетители кои бараат мирно и живописно бегство од секојдневието во традиционален грчки стил.

Самото место има пријатен амбиент, со спој на локални продавници, кафулиња, таверни и сместувачки капацитети кои се грижат за туристите. Улиците се обложени со маслинови дрвја, а традиционалната архитектура го додава необичниот шарм на областа.

Локалната култура на Сарти се слави преку разни настани и фестивали кои ја зближуваат заедницата. Традиционалната музика, танцот и кулинарски задоволства ја прикажуваат енергичноста на локалните традиции, обезбедувајќи им на посетителите извонредно искуство на грчката култура.

Главна атракција на Сарти се несомнено неговите плажи. Крајбрежјето може да се пофали со долги делови од златен песок прекриен со кристално чисти води, создавајќи идиличен амбиент за сончање, пливање и разно разни водени активности. Плажите на Сарти се добро организирани и имаат голем број барови на плажа, лежалки и чадори.

За оние кои бараат повеќе авантури, Сарти обезбедува и многу можности за спортови на вода како нуркање, кајак што го прави идеална дестинација за љубителите на природата и за оние кои бараат возбуда.

Освен плажите, околниот пејзаж на Сарти се карактеризира и со бујно зеленило, ридови покриени со борови и карпести карпи, кои создаваат неверојатна позадина за истражување. Пешачките патеки водат до точки со панорамски поглед на морето и околниот регион, наградувајќи ги авантуристите со глетки кои го одземаат здивот.

Без разлика дали барате релаксирачки одмор на плажа, активна авантура или спој на двете, Сарти нуди уникатно и незаборавно искуство. Тоа е место каде што посетителите можат да се релаксираат, да се препуштат на вкусната грчка кујна.

Сместување

Сместувањата се реализираат преку водечкиот светски оператор Skyscanner.com  (сервис кој помага да најдете и споредите цени на хотели и апартмани ширум светот нудејќи информации за повеќе од 250 000 хотели во 205 земји и работејќи со податоци од повеќе од 10 системи за онлајн резервации, како што се Booking.com, Agoda.com, Hotels.com, Expedia, Trip.com и многу други). Метапребарувачот брзо и прецизно ги бара најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот.

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Поголем избор на сместувања

Доколку ви е потребен поголем избор може да резервирате сместување за било кој период од годината во графиконот под овој текст.

Празници, неработни денови и продолжени викенди

Нашиот тим ги лоцира и објави предстојните празници, неработни денови и продолжени викенди со цел да уживате во совршениот спој на удобност и луксуз со нашиот избор на извонредни сместувања.

21-23 јуни 2024

02-04 август 2024

07-09 септември 2024

11-13 октомври 2024

Временска прогноза

Sarti
Current weather
Humidity-
Wind direction-
Pressure-
Cloudiness-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-

Дополнителни информации

Ако сакате редовно да добивате информации за нашите најдобри можности и понуди за патување на вашата електронска адреса, претплатете се на нашиот бесплатен билтен!


Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 😄

Tags: (sarti,sarti iskustva, sarti leto 2024, sarti apartmani, vtor krak grcija)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *