Неос Мармарас, сместен на западниот брег на полуостровот Ситонија во северна Грција, е крајбрежен град кој беспрекорно ја спојува модерноста со безвременската убавина на неговото природно опкружување. Градот се наоѓа покрај азурните води на заливот Торонеос, нудејќи неверојатен панорамски поглед на Егејското Море. Живописниот пејзаж е украсен со бујно зеленило, ридови и недопрени плажи, создавајќи мирна и привлечна атмосфера за посетителите.

Додека талкате низ тесните кривулести улички на Неос Мармарас, ќе наидете на прекрасен спој на традиционалната грчка архитектура и современи установи. Зградите се со живописни сини ролетни стојат во контраст со калдрмата, создавајќи совршен амбиент како за разгледница. Градскиот плоштад е централно место, раздвижено со кафулиња, таверни и продавници каде што локалното население и туристите се собираат за да уживаат во опуштениот амбиент и топлото гостопримство.

Неос Мармарас е познат по својата разновидна и енергична кулинарска сцена. Од приморски таверни кои служат свежа морска храна до пријатни кафулиња кои нудат традиционални грчки деликатеси, градот одговара на различни вкусови. Посетителите можат да уживаат во вкусовите на медитеранската кујна додека уживаат во морскиот ветер и прекрасните глетки.

Популарните плажи како Парадисос и Порто Карас нудат совршен спој на спокојство и рекреативни активности, што ги прави идеални и за љубителите на релаксација и за водени спортови. Крајбрежјето е испреплетено со скриени заливи и доводи, кои повикуваат на истражување и обезбедуваат чувство на изолација.

За оние кои бараат културно збогатување, Неос Мармарас може да се пофали со историски локалитети и знаменитости. Црквата Свети Николаос, сместена на рид со поглед на градот, е забележителен пример. Нејзината традиционална архитектура и религиозно значење го прават место што мора да се посети за љубителите на историјата и оние кои се заинтересирани за локалната култура.

Накратко, Неос Мармарас е волшебна дестинација која ги плени посетителите со својата сценска убавина, богатото културно наследство, вкусната кујна и совршениот баланс помеѓу модерните удобности и традиционалниот шарм. Без разлика дали барате релаксација на плажите, културни искуства или жив ноќен живот, Неос Мармарас ве пречекува нудејќи незаборавно грчко бегство.

neos marmaras
neos marmaras iskustva
neos marmaras smestaj
sitonija

Сместување

Сместувањата се реализираат преку водечкиот светски оператор Skyscanner.com  (сервис кој помага да најдете и споредите цени на хотели и апартмани ширум светот нудејќи информации за повеќе од 250 000 хотели во 205 земји и работејќи со податоци од повеќе од 10 системи за онлајн резервации, како што се Booking.com, Agoda.com, Hotels.com, Expedia, Trip.com и многу други). Метапребарувачот брзо и прецизно ги бара најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот.

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Поголем избор на сместувања

Доколку ви е потребен поголем избор може да резервирате сместување за било кој период од годината во графиконот под овој текст.

Празници, неработни денови и викенди

Нашиот тим ги лоцира и објави предстојните празници, неработни денови и продолжени викенди со цел да уживате во совршениот спој на удобност и луксуз со нашиот избор на извонредни сместувања.

21-23 јуни 2024

02-04 август 2024

07-09 септември 2024

11-13 октомври 2024

Временска прогноза

Neos marmaras
Current weather
Humidity-
Wind direction-
Pressure-
Cloudiness-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-

Дополнителни информации

Ако сакате редовно да добивате информации за нашите најдобри можности и понуди за патување на вашата електронска адреса, претплатете се на нашиот бесплатен билтен!


Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 😄

Tags: (neos marmaras, neos marmaras iskustva, neos marmaras smestaj, sitonia, sitonija)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *