Посиди, лоциран на полуостровот Касандра на Халкидики, Грција, е живописно крајбрежно место кое ги плени посетителите со својата природна убавина и спокојна атмосфера. Сместен покрај сините води на Егејското Море, Посиди нуди мирно бегство од метежот и вревата на градскиот живот. Местото е познато по своите недопрени песочни плажи, каде што златните брегови се протегаат со километри, повикувајќи ги посетителите да се релаксираат и да уживаат во сонцето.

Посиди е украсен со традиционалната грчка архитектура и згради кои создаваат совршен амбиент како за разгледница. Шетајќи низ тесните улички, посетителите можат да откријат продавници, кафулиња и локални таверни кои служат автентична грчка кујна. Местото зрачи со топол и пријатен амбиент, што го прави идеална дестинација за оние кои бараат опуштен одмор.

Посиди е познат по својот светилник, кој гордо стои на работ на полуостровот, нудејќи панорамски поглед на околниот морски пејзаж. Оваа историска знаменитост додава на шарм и служи како популарно место и за дневно истражување и уживање во зајдисонцето. Светилникот е симбол на поморското наследство на Посиди и дава чувство на носталгија за оние што го посетуваат.

Вљубениците во природата ќе се уверат дека околните пејзажи на Посиди се богати со биолошка разновидност. Областа е дом на бујно зеленило, вклучувајќи маслинови градини и борови шуми, создавајќи хармоничен спој на крајбрежни и медитерански пејзажи. Истражувањето на природното опкружување дава можности за пешачење и откривање на разновидна флора и фауна што напредува во овој крајбрежен рај.

Плажите на Посиди се голема привлечност за посетителите, нудејќи не само сончање и пливање, туку и низа водени активности. Кристално чистите води ги повикуваат нуркачите да го истражуваат живиот подводен свет. Плажите се добро одржувани и обезбедуваат совршен амбиент и за релаксација и за рекреација.

Со еден збор, Посиди е место што ги комбинира природната убавина, културниот шарм и топлото гостопримство. Нејзините песочни плажи и историски светилник создаваат идилична дестинација за оние кои бараат мирно повлекување покрај морето.

posidi
posidi grcija
posidi grcka
posidi iskustva

Сместување

Сместувањата се реализираат преку водечкиот светски оператор Skyscanner.com  (сервис кој помага да најдете и споредите цени на хотели и апартмани ширум светот нудејќи информации за повеќе од 250 000 хотели во 205 земји и работејќи со податоци од повеќе од 10 системи за онлајн резервации, како што се Booking.com, Agoda.com, Hotels.com, Expedia, Trip.com и многу други). Метапребарувачот брзо и прецизно ги бара најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот.

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Поголем избор на сместувања

Доколку на нашите предлог апартамани и хотели термините за резервација на сместување кој ви одговараат на вас се зафатени слободно може да си побарате сместување со термини кои ви одговараат на вас на графиконот под овој текст

Празници, неработни денови и викенди

Нашиот тим ги лоцира и објави предстојните празници, неработни денови и продолжени викенди со цел да уживате во совршениот спој на удобност и луксуз со нашиот избор на извонредни сместувања.

21-23 јуни 2024

02-04 август 2024

07-09 септември 2024

11-13 октомври 2024

Possidi
Current weather
Humidity-
Wind direction-
Pressure-
Cloudiness-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-

Дополнителни информации

Ако сакате редовно да добивате информации за нашите најдобри можности и понуди за патување на вашата електронска адреса, претплатете се на нашиот бесплатен билтен!


Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 😄

Tags: (posidi, posidi grcija, posidi grcka, posidi iskustva, prv krak grcija)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *