Тасос, e волшебен остров кoj ги плени посетителите со својот шарм и топлото гостопримство. Сместен среде смарагдните води, Тасос располага со разновидно крајбрежје, од затскриени заливи до пространи песочни брегови, што го прави рај за љубителите на плажите.

Бујната внатрешност на островот е таписерија со живописно зеленило, благодарение на неговите маслинови градини, борови шуми и диви цвеќиња, создавајќи хипнотизирачки контраст на лазурното море. Талкајќи по кривулестите патеки кои се вкрстуваат низ овој зелен пејзаж ја откриваат природата во нејзините најубави услови - спокојно засолниште за планинарите и љубителите на природата.

Тасос раскажува приказни за античките цивилизации преку своите археолошки локалитети и урнатини. Откријте ги остатоците од античките храмови, театри и светилишта, нудејќи поглед во интригантното минато на островот.

Кујната на островот е прекрасен спој на медитерански вкусови, со свежа морска храна, локални маслинки и вкусни регионални специјалитети. Тасос ве поканува да ги пробате вкусните грчки јадења додека уживате во панорамскиот поглед на морето.

Додека сонцето се спушта под хоризонтот, Тасос се претвора во магична земја на чудата со живописни зајдисонца кои фрлаат златен сјај над пејзажот. Вечерите на островот се исполнети со опуштени прошетки по брегот, живи разговори во шармантните таверни и звукот на смеата што се движи низ воздухот.

Тасос, со својот волшебен спој на природа, историја и култура, нуди одмор како ниеден друг. Без разлика дали барате осаменост на затскриена плажа, авантура среде бујната внатрешност на островот или вкусот на автентичниот грчки живот, Тасос ветува незаборавно патување кое ќе остави траен впечаток кај секој посетител.

tasos
tasos grcija
apartmani tasos
hoteli tasos

Сместување:

Сместувањата се реализираат преку водечкиот светски оператор Skyscanner.com  (сервис кој помага да најдете и споредите цени на хотели и апартмани ширум светот нудејќи информации за повеќе од 250 000 хотели во 205 земји и работејќи со податоци од повеќе од 10 системи за онлајн резервации, како што се Booking.com, Agoda.com, Hotels.com, Expedia, Trip.com и многу други). Метапребарувачот брзо и прецизно ги бара најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот.

Потос

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Скала Потамиа

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Лименариа

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Поголем избор на сместувања

Доколку ви е потребен поголем избор може да резервирате сместување за било кој период од годината во графиконот под овој текст.

Траект

Тасос е поврзан со траект само со Кавала и Керамоти. Рутите се скоро на 30 минути и секогаш има место и поради тоа билетите не можат да се резервираат онлајн.

Празници, неработни денови и продолжени викенди

Нашиот тим ги лоцира и објави предстојните празници, неработни денови и продолжени викенди со цел да уживате во совршениот спој на удобност и луксуз со нашиот избор на извонредни сместувања.

21-23 јуни 2024

02-04 август 2024

07-09 септември 2024

11-13 октомври 2024

Временска прогноза

Thasos
Current weather
Humidity-
Wind direction-
Pressure-
Cloudiness-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-

Дополнителни информации

Ако сакате редовно да добивате информации за нашите најдобри можности и понуди за патување на вашата електронска адреса, претплатете се на нашиот бесплатен билтен!


Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 😄

Tags (tasos, tasos leto 2024, tasos grcija, tasos apartmani, tasos iskustva)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *