Крит е најголемиот и најнаселен остров во Грција, кој се наоѓа на најјужниот дел на Егејското Море и е познат по својата богата историја, разновидните пејзажи и живописната култура. Климата на Крит е типично медитеранска, со топли, суви лета и благи, влажни зими.

Локалната кујна на Крит е позната по своите вкусови и едноставност, нагласувајќи ги свежите состојки како маслиново масло, зеленчук, морска храна и локални билки. Критската кујна често се смета за една од најздравите во светот, како дакос (јачмен двопек прелиен со домат, фета сирење и маслиново масло) и сувлаки (ражничи со месо на скара).

Туризмот игра значајна улога на Крит, а островот нуди широк спектар на атракции за посетителите. Покрај археолошките локалитети, посетителите можат да истражуваат живописни крајбрежни села, да пешачат низ клисури како што е клисурата Самарија, да се релаксираат на прекрасните плажи како Балос или Елафониси или да уживаат во водени спортови како нуркање. Гостопримството на критскиот народ е познато насекаде, а посетителите уживаат во топла и пријатна атмосфера.

Накратко, Крит е волшебен остров со богата историја, пејзажи, плажи и живописна култура. Комбинацијата од антички урнатини, неверојатна природна убавина и вкусна кујна ја прават популарна дестинација за патниците кои бараат спој на историја, релаксација и авантура.

 krit
krit apartmani
smestuvanje krit

Авиобилети

Тимот на Travelko.mk ви нуди авиобилети по предходно направена детална анализа за да добиете најповолни цени за вашите патувања. Авиобилетите се реализираат преку Skyscanner.com (метапребарувач кој ви овозможува да ги споредите сите достапни опции за летови според филтрите што сте ги поставиле и потоа резервирате на веб-страниците на авиокомпаниите како Wizzair, Ryanair и многу други).

Специјално за вас најдовме најповолни цени за повратни авионски билети за Крит со поаѓање од Солун/Грција.

Јули 2024 година

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 06.07.2024 до 11.07.2024 - 6.417 денари по лице

Август 2024 година

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 21.08.2024 до 29.08.2024 - 5.955 денари по лице

Септември 2024 година

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 17.09.2024 до 25.09.2024 - 4.092 денари по лице

Доколку не ви одговараат нашите препорачани датуми на графиконот подоле може да си резервирате авиобилети за било кој период од годината.

*Напомена: Како се приближува датумот за патување така авиобилетите може да бидат распродадени или да бидат со повисока цена. Затоа наша препорака е да направите резервација што е можно побрзо. Ако имате потешкотии при резервации и ви е потребна наша помош слободно контактирајте не на info@travelko.mk или пополнете ја контакт формата и ви гарантираме дека ќе ја најдеме најдобрата понуда и цена за сместување на пазарот.

Сместување:

Сместувањата се реализираат преку водечкиот светски оператор Skyscanner.com  (сервис кој помага да најдете и споредите цени на хотели и апартмани ширум светот нудејќи информации за повеќе од 250 000 хотели во 205 земји и работејќи со податоци од повеќе од 10 системи за онлајн резервации, како што се Booking.com, Agoda.com, Hotels.com, Expedia, Trip.com и многу други). Метапребарувачот брзо и прецизно ги бара најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот.

Чанија

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Ираклион

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Поголем избор на сместувања

Доколку ви е потребен поголем избор може да резервирате сместување за било кој период од годината во графиконот под овој текст.

*Напомена: Како се приближува датумот за патување така сместувањата може да бидат распродадени или да бидат со различна цена. Затоа наша препорака е да направите резервација што е можно побрзо. Ако имате потешкотии при резервации и ви е потребна наша помош слободно контактирајте не на info@travelko.mk или пополнете ја контакт формата и ви гарантираме дека ќе ја најдеме најдобрата понуда и цена за сместување на пазарот.

Дополнителни услуги

Доколку ви се потребни дополнителни услуги при вашето патување погледајте ги нашите понуди на линковите подоле:

ТРАНСФЕР ОД АЕРОДРОМ ДО ВАШЕТО СМЕСТУВАЊЕ И ОБРАТНО

РЕНТ-А-КАР ЗА ПЕРИОДОТ НА ВАШЕТО ПАТУВАЊЕ

КОМПЕНЗАЦИЈА ПРИ ОДЛОЖЕН ИЛИ ОТКАЖАН ЛЕТ

Ако сакате редовно да добивате информации за нашите најдобри можности и понуди за патување на вашата електронска адреса, претплатете се на нашиот бесплатен билтен!


Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 😄

Tags: (krit, krit leto 2024, krit grcka, krit 2024, krit iskustva)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *