Oстровот Палма де Мајорка (исто така познат како Мајорка) на Балеарските Острови, Шпанија. Мајорка е најголемиот остров на архипелагот и е познат по својата неверојатна природна убавина, разновидни пејзажи и енергична туристичка сцена.

Мајорка се наоѓа во Средоземното Море, приближно 170 километри источно од шпанското копно. Островот има крајбрежје од околу 550 километри, кое нуди широк спектар на прекрасни плажи, заливи и кристално чисти тиркизни води. Од долги протези на златни песочни плажи како Плаја де Палма и Алкудија до скриени заливи и затскриени заливи како Cala Varques и Cala Deià, Мајорка нуди по нешто за секој љубител на плажа.

Мајорка нема само природна убавина туку има и богата историја и културно наследство. Палма, со својот шармантен стар град, е ризница на историски локалитети и архитектонски чуда. Споменатата катедрала Палма, Ла Сеу, е атракција што мора да се посети, прикажувајќи извонредна готска архитектура. Кралската палата Алмудаина, замокот Белвер и Арапските бањи се исто така значајни историски места во Палма.

Островот е познат и по својот жив ноќен живот, со одморалишта како Магалуф и Палма Нова, кои нудат барови, ноќни клубови и места за забава, бројни ресторани кои нудат мешавина од традиционална кујна од Мајорка, меѓународни вкусови и други убави искуства за јадење.

Генерално, Мајорка нуди совршен спој на природна убавина, културно наследство и можности за рекреација, што ја прави барана дестинација за патниците кои бараат релаксација, авантури на отворено и вкус на шпанскиот островски живот.

hoteli majorka
majorka
apartmani majorka
smestuvanje majorka

Авиобилети

Тимот на Travelko.mk ви нуди авиобилети по предходно направена детална анализа за да добиете најповолни цени за вашите патувања. Авиобилетите се реализираат преку Skyscanner.com (метапребарувач кој ви овозможува да ги споредите сите достапни опции за летови според филтрите што сте ги поставиле и потоа резервирате на веб-страниците на авиокомпаниите како Wizzair, Ryanair и многу други).

Специјално за вас најдовме најповолни цени за повратни авионски билети за Мајорка со поаѓање од Скопје/Македонија

Јули 2024 година

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 10.07.2024 до 17.07.2024 - 10.714 денари по лице

Август 2024 година

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 07.08.2024 до 14.08.2024 - 14.735 денари по лице

Септември 2024 година

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 09.09.2024 до 18.09.2024 - 11.575 денари по лице

Доколку не ви одговараат нашите препорачани датуми на графиконот подоле може да си резервирате авиобилети за било кој период од годината.

*Напомена: Како се приближува датумот за патување така авиобилетите може да бидат распродадени или да бидат со повисока цена. Затоа наша препорака е да направите резервација што е можно побрзо. Ако имате потешкотии при резервации и ви е потребна наша помош слободно контактирајте не на info@travelko.mk или пополнете ја контакт формата и ви гарантираме дека ќе ја најдеме најдобрата понуда и цена за сместување на пазарот.

Сместување:

Сместувањата се реализираат преку водечкиот светски оператор Skyscanner.com  (сервис кој помага да најдете и споредите цени на хотели и апартмани ширум светот нудејќи информации за повеќе од 250 000 хотели во 205 земји и работејќи со податоци од повеќе од 10 системи за онлајн резервации, како што се Booking.com, Agoda.com, Hotels.com, Expedia, Trip.com и многу други). Метапребарувачот брзо и прецизно ги бара најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот.

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Поголем избор на сместувања

Доколку ви е потребен поголем избор може да резервирате сместување за било кој период од годината во графиконот под овој текст.

*Напомена: Како се приближува датумот за патување така сместувањата може да бидат распродадени или цената да варира. Затоа наша препорака е да направите резервација што е можно побрзо. Ако имате потешкотии при резервации и ви е потребна наша помош слободно контактирајте не на info@travelko.mk или пополнете ја контакт формата и ви гарантираме дека ќе ја најдеме најдобрата понуда и цена за сместување на пазарот.

Дополнителни услуги

Доколку ви се потребни дополнителни услуги при вашето патување погледајте ги нашите понуди на линковите подоле:

ТРАНСФЕР ОД АЕРОДРОМ ДО ВАШЕТО СМЕСТУВАЊЕ И ОБРАТНО

РЕНТ-А-КАР ЗА ПЕРИОДОТ НА ВАШЕТО ПАТУВАЊЕ

КОМПЕНЗАЦИЈА ПРИ ОДЛОЖЕН ИЛИ ОТКАЖАН ЛЕТ

Ако сакате редовно да добивате информации за нашите најдобри можности и понуди за патување на вашата електронска адреса, претплатете се на нашиот бесплатен билтен!


Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 😃

Tags: (majorka, palma de majorka, spanija, spanija leto 2024, majorka leto 2024)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *