Криопиги е шармантно крајбрежно село лоцирано во регионот на Халкидики, Грција. Оваа живописна дестинација нуди прекрасен спој на природна убавина, песочни плажи и традиционален грчки шарм.

Селото Криопиги е опкружено со бујно зеленило и маслинови градини, создавајќи спокојна и мирна атмосфера за уживање на посетителите. Мирисот на медитеранските растенија го исполнува воздухот додека се шетате низ неговите тесни улички обложени со варосани куќи, украсени со шарени цвеќиња и традиционална грчка архитектура.

Еден од најважните атракции на Криопиги се неговите прекрасни плажи. Кристално чистите води на Егејското Море ги поттикнуваат патниците да се впуштат во пливање, сончање и спортови на вода. Плажите со сино знаме обезбедуваат високи стандарди на чистота и безбедност, што ги прави идеална дестинација за семејства и парови.

За оние кои бараат културни искуства, Криопиги нуди поглед во богатата историја и традиции на Грција. Местото е домаќин на различни фестивали и настани во текот на годината, каде што можете да бидете сведоци на традиционални танци, музика и да уживате во локални деликатеси. Дополнително, блиските историски локалитети, како што се античките урнатини и археолошките локалитети, нудат фасцинантно патување назад во времето.

Вљубениците во храната ќе бидат воодушевени од гастрономските понуди на Криопиги. Традиционалните таверни и ресторани служат вкусна грчка кујна, вклучувајќи свежа морска храна, зеленчук од локално потекло и вкусни десерти. Спојте ги вашите оброци со некое регионално вино за дополнително да го подобрите јадењето искуство.

Љубителите на природата ќе ја ценат можноста да ги истражуваат блиските борови шуми и пешачките патеки кои водат до гледни точки кои нудат панорамски поглед на полуостровот и Егејското Море. Разновидната флора и фауна на регионот го прави одлична дестинација за ентузијастите на еко-туризмот.

Генерално, Криопиги на Халкидики, Грција, нуди совршен спој на релаксација, културни искуства и природна убавина, што го прави волшебна дестинација за патниците кои бараат автентично грчко бегство. Без разлика дали сакате да се опуштите на плажа, да истражувате историски места или да се потопите во локалните традиции, Криопиги има што да понуди.

kriopigi hoteli
kriopigi apartmani
kriopigi smestaj
kriopigi

Сместување:

Сместувањата се реализираат преку водечкиот светски оператор Skyscanner.com  (сервис кој помага да најдете и споредите цени на хотели и апартмани ширум светот нудејќи информации за повеќе од 250 000 хотели во 205 земји и работејќи со податоци од повеќе од 10 системи за онлајн резервации, како што се Booking.com, Agoda.com, Hotels.com, Expedia, Trip.com и многу други). Метапребарувачот брзо и прецизно ги бара најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот.

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Поголем избор на сместувања:

Доколку ви е потребен поголем избор може да резервирате сместување за било кој период од годината во графиконот под овој текст.

Празници, неработни денови и продолжени викенди

Нашиот тим ги лоцира и објави предстојните празници, неработни денови и продолжени викенди со цел да уживате во совршениот спој на удобност и луксуз со нашиот избор на извонредни сместувања.

21-23 јуни 2024

02-04 август 2024

07-09 септември 2024

11-13 октомври 2024

Временска прогноза

Kriopiyí
Current weather
Humidity-
Wind direction-
Pressure-
Cloudiness-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-

Дополнителни информации

Ако сакате редовно да добивате информации за нашите најдобри можности и понуди за патување на вашата електронска адреса, претплатете се на нашиот бесплатен билтен!


Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 😄

Tags (kriopigi, kriopigi iskustva, prv krak grcija, kasandra grcija, grcija prv krak)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *