Тенерифе, најголемиот од Канарските острови, е волшебен спој на природна убавина, разновидни пејзажи и живописна култура. Сместен во Атлантскиот океан во близина на северозападниот брег на Африка, островот може да се пофали со блага и пријатна клима во текот на целата година.

Вулканско потекло на Тенерифе се карактеризира со впечатливи пејзажи како Националниот парк Монт Теиде, дом на највисокиот врв во Шпанија, до бујните долини и живописните крајбрежни области. Плажите со црн песок на островот, како што се Плаја Жардин и Плаја де ла Терезитас, даваат уникатен контраст во однос на азурните води на Атлантикот.

Покрај неговите геолошки чуда, Тенерифе е потопен со културно богатство. Главниот град, Санта Круз де Тенерифе, прикажува хармоничен спој на модерна архитектура и историски шарм. Островот е домаќин на живописни фестивали како што е карневалот на Санта Круз де Тенерифе, еден од најголемите и најбујните карневали во светот.

Гастрономијата на Тенерифе ги рефлектира нејзините различни влијанија, со вкусна низа од свежи морски плодови, локални сирења и канарски специјалитети. Традиционалните села, како Ла Оротава и Маска, нудат погледи во минатото на островот, со шармантни улици со калдрма и добро сочувана архитектура.

Без разлика дали ги истражувате мистичните пејзажи, уживате во локалната кујна или сте дел од живата културна сцена, Тенерифе ги поканува посетителите да ја откријат волшебната таписерија на островот што беспрекорно ги спојува природните чуда и човечката историја.

spanija
kanarski ostrovi

Авиобилети:

Тимот на Travelko.mk ви нуди авиобилети по предходно направена детална анализа за да добиете најповолни цени за вашите патувања. Авиобилетите се реализираат преку Skyscanner.com (метапребарувач кој ви овозможува да ги споредите сите достапни опции за летови според филтрите што сте ги поставиле и потоа резервирате на веб-страниците на авиокомпаниите како Wizzair, Ryanair и многу други).

Специјално за вас најдовме најповолни цени за повратни авионски билети за Тенерифе со поаѓање од Скопје/Македонија

Јули 2024 година

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 01.07.2024 до 08.07.2024 - 23.722 денари по лице

Август 2024 година

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 12.08.2024 до 19.08.2024 - 36.699 денари по лице

Септември 2024 година

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 11.09.2024 до 18.09.2024 - 18.904 денари по лице

Доколку не ви одговараат нашите препорачани датуми на графиконот подоле може да си резервирате авиобилети за било кој период од годината.

*Напомена: Како се приближува датумот за патување така авиобилетите може да бидат распродадени или да бидат со повисока цена. Затоа наша препорака е да направите резервација што е можно побрзо. Ако имате потешкотии при резервации и ви е потребна наша помош слободно контактирајте не на info@travelko.mk или пополнете ја контакт формата и ви гарантираме дека ќе ја најдеме најдобрата понуда и цена за сместување на пазарот.

Сместување:

Сместувањата се реализираат преку водечкиот светски оператор Skyscanner.com  (сервис кој помага да најдете и споредите цени на хотели и апартмани ширум светот нудејќи информации за повеќе од 250 000 хотели во 205 земји и работејќи со податоци од повеќе од 10 системи за онлајн резервации, како што се Booking.com, Agoda.com, Hotels.com, Expedia, Trip.com и многу други). Метапребарувачот брзо и прецизно ги бара најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот.

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Поголем избор на сместувања

Доколку ви е потребен поголем избор може да резервирате сместување за било кој период од годината во графиконот под овој текст.

*Напомена: Како се приближува датумот за патување така сместувањата може да бидат распродадени или цената да варира. Затоа наша препорака е да направите резервација што е можно побрзо. Ако имате потешкотии при резервации и ви е потребна наша помош слободно контактирајте не на info@travelko.mk или пополнете ја контакт формата и ви гарантираме дека ќе ја најдеме најдобрата понуда и цена за сместување на пазарот.

Дополнителни услуги

Доколку ви се потребни дополнителни услуги при вашето патување погледајте ги нашите понуди на линковите подоле:

ТРАНСФЕР ОД АЕРОДРОМ ДО ВАШЕТО СМЕСТУВАЊЕ И ОБРАТНО

РЕНТ-А-КАР ЗА ПЕРИОДОТ НА ВАШЕТО ПАТУВАЊЕ

КОМПЕНЗАЦИЈА ПРИ ОДЛОЖЕН ИЛИ ОТКАЖАН ЛЕТ

Ако сакате редовно да добивате информации за нашите најдобри можности и понуди за патување на вашата електронска адреса, претплатете се на нашиот бесплатен билтен!


Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 🙂

Tags: (spanija, kanarski ostrovi, spanija leto 2024, apartmani spanija, hoteli spanija)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *