Лисабон, главниот град на Португалија, е живописна дестинација лоцирана на западниот брег на Пиринејскиот Полуостров. Познат по својата богата историја, неверојатна архитектура и жива атмосфера, Лисабон нуди уникатен спој на стариот шарм и модерните времиња.

Ридскиот пејзаж на Лисабон нуди панорамски поглед на градот и реката. Градот е преполн со прекрасни паркови и градини, кои обезбедуваат мирни места за одмор и уживање во природата.

Локалната кујна во Лисабон е позната по своите вкусни јадења од морска храна, додека традиционалната музика Фадо додава душевен и емотивен аспект на културниот идентитет на градот. Во текот на годината, Лисабон е домаќин на бројни фестивали и настани кои ги прикажуваат традициите и уметничките изрази на градот.

Со долга поморска историја, Лисабон има силна конекција со морето, што е видливо преку неговите поморски музеи и споменици. Иконскиот мост 25 де Абрил и кулата Белем се меѓу значајните знаменитости што го одразуваат историското значење на градот.

Севкупно, Лисабон е волшебна дестинација која нуди спој на шарм на стариот свет и современа виталност, што го прави град кој мора да го посетат патници од целиот свет.

 lisabon
apartmani lisabon
smestuvanje lisabon
lisabon

Авиобилети

Тимот на Travelko.mk ви нуди авиобилети по предходно направена детална анализа за да добиете најповолни цени за вашите патувања. Авиобилетите се реализираат преку Skyscanner.com (метапребарувач кој ви овозможува да ги споредите сите достапни опции за летови според филтрите што сте ги поставиле и потоа резервирате на веб-страниците на авиокомпаниите како Wizzair, Ryanair и многу други).

Специјално за вас најдовме најповолни цени за повратни авионски билети за Лисабон со поаѓање од Скопје/Македонија

Јули 2024 година

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 09.07.2024 до 16.07.2024 - 20.873 денари по лице

Август 2024 година

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 01.08.2024 до 08.08.2024 - 18.290 денари по лице

Септември 2024 година

Кликнете на овој линк за да резервирате повратни авиобилети од 16.09.2024 до 26.09.2024 - 11.269 денари по лице

Доколку не ви одговараат нашите препорачани датуми на графиконот подоле може да си резервирате авиобилети за било кој период од годината.

*Напомена: Како се приближува датумот за патување така авиобилетите може да бидат распродадени или да бидат со повисока цена. Затоа наша препорака е да направите резервација што е можно побрзо. Ако имате потешкотии при резервации и ви е потребна наша помош слободно контактирајте не на info@travelko.mk или пополнете ја контакт формата и ви гарантираме дека ќе ја најдеме најдобрата понуда и цена за сместување на пазарот.

Сместување:

Сместувањата се реализираат преку водечкиот светски оператор Skyscanner.com  (сервис кој помага да најдете и споредите цени на хотели и апартмани ширум светот нудејќи информации за повеќе од 250 000 хотели во 205 земји и работејќи со податоци од повеќе од 10 системи за онлајн резервации, како што се Booking.com, Agoda.com, Hotels.com, Expedia, Trip.com и многу други). Метапребарувачот брзо и прецизно ги бара најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот.

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Поголем избор на сместувања

Доколку ви е потребен поголем избор може да резервирате сместување за било кој период од годината во графиконот под овој текст.

*Напомена: Како се приближува датумот за патување така сместувањата може да бидат распродадени или цената да варира. Затоа наша препорака е да направите резервација што е можно побрзо. Ако имате потешкотии при резервации и ви е потребна наша помош слободно контактирајте не на info@travelko.mk или пополнете ја контакт формата и ви гарантираме дека ќе ја најдеме најдобрата понуда и цена за сместување на пазарот.

Дополнителни услуги:

Доколку ви се потребни дополнителни услуги при вашето патување погледајте ги нашите понуди на линковите подоле:

ТРАНСФЕР ОД АЕРОДРОМ ДО ВАШЕТО СМЕСТУВАЊЕ И ОБРАТНО

РЕНТ-А-КАР ЗА ПЕРИОДОТ НА ВАШЕТО ПАТУВАЊЕ

КОМПЕНЗАЦИЈА ПРИ ОДЛОЖЕН ИЛИ ОТКАЖАН ЛЕТ

Ако сакате редовно да добивате информации за нашите најдобри можности и понуди за патување на вашата електронска адреса, претплатете се на нашиот бесплатен билтен!


Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 😄

Tags: (lisabon, lisabon portugalija, portugalija, portugalija aranzmani, skopje lisabon)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *