Вурвуру е крајбрежно место сместено на источниот брег на полуостровот Ситонија во северна Грција. Сместен помеѓу бујните зелени ридови и кристално чистите води на Егејското Море, Вурвуру е познат по својата неверојатна природна убавина и мирна атмосфера.

Ова место е опкружено со уникатен пејзаж од густи борови шуми кои се протегаат паралелно со песочните брегови. Оваа комбинација на смарагдно зеленило и тиркизни води создава волшебен контраст, што го прави Вурвору рај за љубителите на природата и за оние кои бараат мирен одмор далеку од градските гужви. Мирисот на бор го исполнува воздухот, подобрувајќи го целокупното искуство на овој идиличен и опуштен амбиент.

Вурвуру е благословен со колекција од мали и карпести острови веднаш до неговиот брег. Овие островчиња, познати како острови Дијапорос, придонесуваат за шармот на областа и нудат можности за истражување и патувања со брод. Посетителите можат да се движат низ бистрите води, откривајќи скриени заливи и осамени плажи, обезбедувајќи интимна врска со недопрената природа на регионот.

Плажите во Вурвуру се познати по златен песок и плитки, привлечни води. Семејствата и оние што трагаат по сонце можат да уживаат покрај морето, додека поавантуристичките туристи можат да учествуваат во разни водни и спортски активности, како што се нуркање, кајак или веслање.

Локалните таверни и ресторани со морска храна ви нудат прекрасно кулинарско искуство. Свежо уловена морска храна, традиционалните грчки јадења и локалните вина ја карактеризираат гастрономската сцена овозможувајќи незаборавно и извонредно искуство.

Како што сонцето заоѓа над ова место така и небото се претвора во платно со топли нијанси, додавајќи магичен сјај над пејзажот. Без разлика дали уживате во лежерната прошетка по плажата или уживајќи во оброк во таверна на море, посетителите можат да уживаат во волшебната убавина на Вурвуру и да создадат трајни спомени во овој скриен скапоцен камен на Грција.

vurvuru

Сместување

Сместувањата се реализираат преку водечкиот светски оператор Skyscanner.com  (сервис кој помага да најдете и споредите цени на хотели и апартмани ширум светот нудејќи информации за повеќе од 250 000 хотели во 205 земји и работејќи со податоци од повеќе од 10 системи за онлајн резервации, како што се Booking.com, Agoda.com, Hotels.com, Expedia, Trip.com и многу други). Метапребарувачот брзо и прецизно ги бара најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот.

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Поголем избор на сместувања

Доколку ви е потребен поголем избор може да резервирате сместување за било кој период од годината во графиконот под овој текст.

Празници, неработни денови и викенди

Нашиот тим ги лоцира и објави предстојните празници, неработни денови и продолжени викенди со цел да уживате во совршениот спој на удобност и луксуз со нашиот избор на извонредни сместувања.

21-23 јуни 2024

02-04 август 2024

07-09 септември 2024

11-13 октомври 2024

Временска прогноза

Vourvourou
Current weather
Humidity-
Wind direction-
Pressure-
Cloudiness-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-

Дополнителни информации

Ако сакате редовно да добивате информации за нашите најдобри можности и понуди за патување на вашата електронска адреса, претплатете се на нашиот бесплатен билтен!


Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 😄

Tags: (vurvuru, vurvuru smestaj, vurvuru apartmani, vurvuru iskustva, sitonija)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *