Пефкохори е популарна туристичка дестинација лоцирана во регионот Касандра на полуостровот Халкидики, Грција. Се наоѓа на источниот брег на полуостровот Касандра, со поглед на Егејското Море.

Пефкохори е познат по прекрасните песочни плажи, бистрите тиркизни води и живописната околина. Областа е опкружена со борови шуми, па оттука и името „Пефкохори“, што во превод на грчки значи „борово село“. Оваа комбинација на прекрасни плажи и бујно зеленило ја прави омилена дестинација и за љубителите на природата и за љубителите на плажите.

Самиот град има опуштена атмосфера, привлекувајќи туристи кои бараат мирен и спокоен одмор. По должината на плажата и низ градот, можете да најдете различни хотели, одморалишта, ресторани, таверни, кафулиња и продавници кои ги задоволуваат потребите на туристите.

Една од главните атракции во Пефкохори се неговите плажи. Посетителите можат да уживаат во пливање, сончање и разни активности на спортови на вода, што го прави идеална дестинација за семејства, парови и соло патници.

Во вечерните часови, градот оживува со енергична сцена од ноќниот живот, со барови и клубови кои нудат забава и пијалоци до раните утрински часови. Дополнително, посетителите можат да ги истражуваат блиските села, античките места и природните знаменитости, што го прави Пефкохори погодна база за понатамошни истражувања на Халкидики.

Гостопримството на Пефкохори е уште еден белег, бидејќи локалното население е познато по својата топла и гостопримлива природа. Без разлика дали се во интеракција со пазарџии, сопственици на ресторани или сопатници, посетителите може да очекуваат вистинска дружељубивост и чувство на заедништво што го подобрува севкупниот шарм на селото.

Како заклучок, Пефкохори, Грција, е прекрасен спој на природна убавина, традиционален шарм и модерни удобности. Од неговите привлечни плажи и живописниот плоштад до неговите бујни пејзажи и топлото гостопримство, Пефкохори нуди искуство што ја доловува суштината на грчкото крајбрежно живеење.

pefkohori

Сместување

Сместувањата се реализираат преку водечкиот светски оператор Skyscanner.com  (сервис кој помага да најдете и споредите цени на хотели и апартмани ширум светот нудејќи информации за повеќе од 250 000 хотели во 205 земји и работејќи со податоци од повеќе од 10 системи за онлајн резервации, како што се Booking.com, Agoda.com, Hotels.com, Expedia, Trip.com и многу други). Метапребарувачот брзо и прецизно ги бара најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот.

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Поголем избор на сместувања

Доколку на нашите предлог апартамани и хотели термините за резервација на сместување кој ви одговараат на вас се зафатени слободно може да си побарате сместување со термини кои ви одговараат на вас на графиконот под овој текст

Празници, неработни денови и викенди

Нашиот тим ги лоцира и објави предстојните празници, неработни денови и продолжени викенди со цел да уживате во совршениот спој на удобност и луксуз со нашиот избор на извонредни сместувања.

21-23 јуни 2024

02-04 август 2024

07-09 септември 2024

11-13 октомври 2024

Временска прогноза

Pefkochori
Current weather
Humidity-
Wind direction-
Pressure-
Cloudiness-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-

Дополнителни информации

Ако сакате редовно да добивате информации за нашите најдобри можности и понуди за патување на вашата електронска адреса, претплатете се на нашиот бесплатен билтен!


Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 😄

Tags: (pefkohori, pefkohori iskustva, apartmani vo pefkohori grcija, hoteli pefkohori, pefkohori smestaj)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *