Скијачкиот центар Маврово е сместен во живописниот национален парк Маврово, опкружен со прекрасни планински пејсажи. Местото зрачи со спокоен амбиент со своите недопрени, снежни падини и густите борови шуми. Посетителите ги пречекува чистиот планински воздух и спокојството на природната околина.

Покрај природните убавини, Маврово е дом на истоимениот Мавровски манастир, културно-историски скапоцен камен. Манастирот, кој датира од 14 век, стои како доказ за богатата историја и религиозно наследство на регионот. Неговата архитектура рефлектира хармоничен спој на византиски и средновековни влијанија, што ја прави значајна знаменитост во Македонија.

Националниот парк Маврово служи како светилиште за разновидни диви животни, вклучувајќи мечки, волци и разни видови птици. Вљубениците во природата и фотографите на дивиот свет доаѓаат во регионот во потрага по ретки и автохтони видови, додавајќи ја привлечноста на Маврово како рај за љубителите на природата.

Маврово се трансформира со менувањето на годишните времиња, нудејќи различни искуства за посетителите. Пролетта и летото носат живописни диви цвеќиња, додека есента го бои пејзажот во топли нијанси. Во зима, регионот станува снежна земја на чудата, привлекувајќи ентузијасти за зимски спортови во своите скијачки центри и снежни падини.

Ски центарот може да се пофали со разновидни добро одржувани патеки, кои ги угостуваат и почетниците и искусните скијачи. Додека се спуштате по падините, ќе ве почести воодушевувачки панорамски поглед на врвовите покриени со снег и мирното Мавровско Езеро. Зимската земја на чудата е надополнета со пријатни вили во алпски стил, обезбедувајќи пријатна и привлечна атмосфера за релаксација на апрес-ски.

Шармот на Ски центарот Маврово се протега и надвор од скијачките патеки, нудејќи низа активности за љубителите на природата. Низ волшебните шумски предели се вртат патеки за пешачење и зимски пешачки патеки, дозволувајќи им на посетителите да се потопат во недопрената убавина на националниот парк.

Без разлика дали сте љубител на скијањето или едноставно барате спокојно одморалиште опкружено со убавината на природата, Ски центарот Маврово ве поканува да ја доживеете магијата на зимата во овој македонски планински рај.

Сместување:

Сместувањата се реализираат преку водечкиот светски оператор Skyscanner.com  (сервис кој помага да најдете и споредите цени на хотели и апартмани ширум светот нудејќи информации за повеќе од 250 000 хотели во 205 земји и работејќи со податоци од повеќе од 10 системи за онлајн резервации, како што се Booking.com, Agoda.com, Hotels.com, Expedia, Trip.com и многу други). Метапребарувачот брзо и прецизно ги бара најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот.

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Поголем избор на сместувања

Доколку ви е потребен поголем избор може да резервирате сместување за било кој период од годината во графиконот под овој текст.

Празници, неработни денови и продолжени викенди

Нашиот тим ги лоцира и објави предстојните празници, неработни денови и продолжени викенди со цел да уживате во совршениот спој на удобност и луксуз со нашиот избор на извонредни сместувања.

21-23 јуни 2024

02-04 август 2024

07-09 септември 2024

11-13 октомври 2024

Временска прогноза

Mavrovo
Current weather
Humidity-
Wind direction-
Pressure-
Cloudiness-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-

Дополнителни информации:

Ако сакате редовно да добивате информации за нашите најдобри можности и понуди за патување на вашата електронска адреса, претплатете се на нашиот бесплатен билтен!


Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 😄

Tags (mavrovo, mavrovo smestuvanje, mavrovo apartmani, apartmani mavrovo, vikendici mavrovo)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *