Полихроно е прекрасно крајбрежно место кое се наоѓа во регионот на Халкидики, Грција. Халкидики е полуостров во северна Грција познат по своите прекрасни плажи и кристално чисти води, што го прави популарна туристичка дестинација.

Полихроно се наоѓа на источниот брег на полуостровот Касандра, кој е најзападниот од трите крака на Халкидики. Местото нуди шармантен спој на традиционален грчки амбиент и модерни удобности . Еве неколку клучни карактеристики и атракции на Полихроно:

Полихроно може да се пофали со песочна плажа која се протега по должината на брегот, обезбедувајќи живописен амбиент за сончање и капење. Водите овде се генерално мирни и плитки, што го прави погоден за семејства со деца.

Посетителите можат да се вклучат во различни активности на вода, како што се нуркање, скијање на млаз и веслање, благодарение на бистрите води и добро развиената туристичка инфраструктура.

Местото нуди низа барови, ресторани и таверни каде туристите можат да уживаат во автентична грчка кујна и свежа морска храна. Во вечерните часови, селото оживува со енергична сцена со ноќен живот, нудејќи музика во живо, коктели и забава.За оние кои се заинтересирани за локалната историја и култура, Полихроно има мал фолклорен музеј кој прикажува традиционални артефакти и предмети од минатото на регионот.

Полихроно овозможува лесен пристап до други познати места на полуостровот Касандра, како Калитеа, Пефкохори и Афитос. Секој од овие градови нуди свој уникатен шарм и атракции.Околу Полихроно, ќе најдете бујно зеленило, маслинови градини и живописни пејзажи, што го прави одлична дестинација за љубителите на природата и планинарите.

Во суштина, Полихроно е дестинација која ги плени сетилата и ја храни душата. Неговите плажи, шармантната архитектура, богатата историја, топлото гостопримство и природните чуда се спојуваат за да создадат искуство што останува во срцата на оние кои имаат доволно среќа да ги истражат неговите волшебни улици.

polihrono
hoteli polihrono
polihrono hoteli
apartmani polihrono

Сместување

Сместувањата се реализираат преку водечкиот светски оператор Skyscanner.com  (сервис кој помага да најдете и споредите цени на хотели и апартмани ширум светот нудејќи информации за повеќе од 250 000 хотели во 205 земји и работејќи со податоци од повеќе од 10 системи за онлајн резервации, како што се Booking.com, Agoda.com, Hotels.com, Expedia, Trip.com и многу други). Метапребарувачот брзо и прецизно ги бара најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот.

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Поголем избор на сместувања

Доколку ви е потребен поголем избор може да резервирате сместување за било кој период од годината во графиконот под овој текст.

Празници, неработни денови и слободни викенди

Нашиот тим ги лоцира и објави предстојните празници, неработни денови и продолжени викенди со цел да уживате во совршениот спој на удобност и луксуз со нашиот избор на извонредни сместувања.

21-23 јуни 2024

02-04 август 2024

07-09 септември 2024

11-13 октомври 2024

Временска прогноза

Políkhronon
Current weather
Humidity-
Wind direction-
Pressure-
Cloudiness-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-

Дополнителни информации

Ако сакате редовно да добивате информации за нашите најдобри можности и понуди за патување на вашата електронска адреса, претплатете се на нашиот бесплатен билтен!


Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 😄

Tags: (polihrono, polihrono leto 2024, polihrono iskustva, polihrono apartmani, apartmani polihrono)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *