Неа Скиони е крајбрежно место лоцирано на полуостровот Касандра во северна Грција. Сместено покрај кристално чистите води на Егејското Море, селото нуди живописен амбиент со традиционалните згради украсени со живописни сини ролетни и врати. Архитектонскиот стил ја отсликува безвременската убавина на грчките крајбрежни градови, создавајќи мирна и привлечна атмосфера.

Срцето на Неа Скиони е неговото пристаниште, каде што шарените рибарски чамци нежно се пикаат во водата, додавајќи допир на автентичност. Шеталиштето покрај брегот е полно со кафулиња и таверни, нудејки им на локалното население и на посетителите совршено место да уживаат во лежерниот оброк додека гледаат во морето.

Опкружена со бујно зеленило, Неа Скиони нуди хармоничен спој на природна убавина и човечка генијалност. Мирисот на расцутените цвеќиња се пробива во воздухот, а маслиновите дрвја што го пробиваат пејзажот даваат сенка и чувство на спокојство. Поврзаноста на селото со природата е видлива, што го прави идеална дестинација за оние кои бараат мирнен одмор.

Плажите на Неа Скиони се познати по своите плажи и сини води. Посетителите можат да уживаат во медитеранското сонце или да го истражуваат подводниот свет со нуркање. Убавината на крајбрежјето е надополнета со нежното превртување на брановите на брегот, создавајќи смирувачки саундтрак за оние кои бараат релаксација покрај водата.

Неа Скиони не е само засолниште за оние кои бараат спокојство, туку и порта за културно истражување. Селото е домаќин на различни настани и фестивали во текот на годината, прикажувајќи традиционална музика, танц и локални занаети. Овие културни искуства овозможуваат увид во богатото наследство на регионот, додавајќи длабочина на севкупниот шарм на Неа Скиони.

Во суштина, Неа Скиони е дестинација која ги плени сетилата со својата природна убавина, културното богатство и топлото гостопримство. Без разлика дали барате релаксација на беспрекорните плажи, потопувајќи се во локалните традиции или едноставно уживајќи во идиличното опкружување, Неа Скиони нуди суштинско грчко искуство кое останува во срцата на сите што го посетуваат.

nea skioni
nea skioni iskustva
nea skioni apartmani
nea skioni halkidiki

Сместување

Сместувањата се реализираат преку водечкиот светски оператор Skyscanner.com  (сервис кој помага да најдете и споредите цени на хотели и апартмани ширум светот нудејќи информации за повеќе од 250 000 хотели во 205 земји и работејќи со податоци од повеќе од 10 системи за онлајн резервации, како што се Booking.com, Agoda.com, Hotels.com, Expedia, Trip.com и многу други). Метапребарувачот брзо и прецизно ги бара најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот.

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Поголем избор на сместувања

Доколку на нашите предлог апартамани и хотели термините за резервација на сместување кој ви одговараат на вас се зафатени слободно може да си побарате сместување со термини кои ви одговараат на вас на графиконот под овој текст

Празници, неработни денови и викенди

Нашиот тим ги лоцира и објави предстојните празници, неработни денови и продолжени викенди со цел да уживате во совршениот спој на удобност и луксуз со нашиот избор на извонредни сместувања.

21-23 јуни 2024

02-04 август 2024

07-09 септември 2024

11-13 октомври 2024

Временска прогноза

Néa Skióni
Current weather
Humidity-
Wind direction-
Pressure-
Cloudiness-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-

Дополнителни информации

Ако сакате редовно да добивате информации за нашите најдобри можности и понуди за патување на вашата електронска адреса, претплатете се на нашиот бесплатен билтен!


Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 😄

Tags: (nea skioni, nea skioni iskustva, nea skioni apartmani, nea skioni halkidiki, grcija prv krak)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *