Скала Фурка е шармантно крајбрежно село лоцирано на полуостровот Касандра во северниот дел на Грција. Сместена покрај кристално чистите води на Егејското Море, оваа живописна дестинација нуди мирен и идиличен амбиент за посетителите и туристите кои бараат релаксирачки одмор.

Местото се карактеризира со својата традиционална грчка архитектура, со варосани згради, создавајќи сцена за разгледници. Тесните кривулести улички на Скала Фурка им нуди на посетителите да се нурнат во локалната атмосфера и да откријат кафулиња и таверни кои служат вкусна грчка кујна.

Една од главните атракции на Скала Фурка се нејзините недопрени плажи, каде златните песоци се спојуваат со азурните води на Егејското море. Крајбрежјето нуди различни искуства на плажата, од организирани и живи места до позатскриени и интимни места, нудејки им опции на посетителите и за релаксација и за водени активности. Морето ги поттикнува посетителите да пливаат, да нуркаат или едноставно да уживаат на медитеранското сонце.

Освен плажата, Скала Фурка може да се пофали со бујна и зелена околина полна со маслинови градини и борови шуми кои придонесуваат за природната убавина на регионот. Мирисот на бор го исполнува воздухот, создавајќи освежувачка и заживувачка атмосфера за оние кои ја истражуваат областа. Вљубениците во природата можат да тргнат на сценско планинарење или прошетки во природата за да ја откријат разновидна флора и фауна што вирее и расте во овој крајбрежен рај.

Како заклучок, Скала Фурка е скриено место долж грчкото крајбрежје, кое ни нуди совршен спој на природна убавина, традиционален шарм и топло гостопримство. Без разлика дали барате мирно бегство на плажа, културно искуство или вкус на автентичниот грчки живот, ова крајбрежно село обезбедува прекрасно бегство за патниците кои сакаат да ги истражат чудата на Егејот.

furka
skala furka

Сместување

Сместувањата се реализираат преку водечкиот светски оператор Skyscanner.com  (сервис кој помага да најдете и споредите цени на хотели и апартмани ширум светот нудејќи информации за повеќе од 250 000 хотели во 205 земји и работејќи со податоци од повеќе од 10 системи за онлајн резервации, како што се Booking.com, Agoda.com, Hotels.com, Expedia, Trip.com и многу други). Метапребарувачот брзо и прецизно ги бара најдобрите зделки за параметрите за пребарување наведени од страна на корисникот.

Апартмани

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог апартмани по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Хотели

Нашиот тим специјално за вас ви нуди предлог хотели по предходно направена детална анализа со цел да добиете најповолни услови по однос на цена/квалитет.

Поголем избор на сместувања

Доколку на нашите предлог апартамани и хотели термините за резервација на сместување кој ви одговараат на вас се зафатени слободно може да си побарате сместување со термини кои ви одговараат на вас на графиконот под овој текст

Празници, неработни денови и викенди

Нашиот тим ги лоцира и објави предстојните празници, неработни денови и продолжени викенди со цел да уживате во совршениот спој на удобност и луксуз со нашиот избор на извонредни сместувања.

21-23 јуни 2024

02-04 август 2024

07-09 септември 2024

11-13 октомври 2024

Временска прогноза

Foúrka
Current weather
Humidity-
Wind direction-
Pressure-
Cloudiness-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-
-
-
Forecast
Rain chance-

Дополнителни информации

Ако сакате редовно да добивате информации за нашите најдобри можности и понуди за патување на вашата електронска адреса, претплатете се на нашиот бесплатен билтен!


Заследете ја нашата страна на Фејсбук за да бидете во тек и да не пропуштите ниту една наша понуда 😄

Tags: (furka, skala furka, furka grcija, furka halkidiki, furka apartmani)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *